כותב המילים: פזמונאי ומשורר מתימן. המבצע: ילד הפלא התימני-הישראלי - "שואו גלבי ללימן"

איימן אלזבלי. פזמונאי ומשורר מתימן ששיריו פרסו כנפיים הרבה מעבר לגבולות תימן והפכו לנכסי צאן ברזל מחד ומאידך לוויראליים ברשתות החברתיות ברחבי העולם בכלל ובקרב בני יהדות תימן בפרט.

דניאל זנדאני. מי שהוכתר כילד הפלא התימני עובד על אלבום בכורה עם שירים מקוריים בסגנון תימני מתוכם יצאו כבר שני סינגלים שזכו להצלחה רבה לצד ביצועים מהופעותיו בישראל שהפכו את זנדאני לוויראלי גם בארץ המוצא של אבות אבותיו, תימן עד כדי שידורם בערוצי הרדיו והטלוויזיה. אחד הביצועים הוא לשיר "צנעא אלימן" אליו נחשף גם אלזבלי שהתרשם והתלהב כאחד ובאמצעות הרשתות החברתיות יצר קשר עם מנהלו האישי של זנדאני: "אני רוצה לכתוב לדניאל שיר געגוע חדש לתימן". וכך אחרי עבודה טראנס-אטלנטית חוצת גבולות עמים ודתות נולד "שואו גלבי ללימן". שיר שכולו ערגה וכיסופים לתימן, לבית אבא, למסורת, המנהגים וניחוח המאכלים. כשאת מילות השיר הלחין שמעון נטף מי שמשמש כמנהלו. על העיבוד וההפקה המוסיקלית חתומים אלדד רצון ואליסף בשארי מ"רבע לאפריקה".

לשיר צולם וידאו-קליפ באווירה תימנית אותנטית עם התלבושת המסורתית, הריקודים, המאכלים הידועים ואלמנטים נוספים שמוסיפים להשלמת הווי ולוקחים את הצופים אל מסע בעקבות הזמן.

 

תגובות

לא נמצאו תגובות חדשות
תוכן התגובה הינו שדה חובה.