אחרי שני שירים מהפכניים שהוציא בחדשים האחרונים, האמן והיוצר מענדל ראטה מפתיע עם שיר חדש, נועז ושובבני, ועם קליפ ראשוני מסוגו, ״א יידישע פסטיבל״.

בעוד ״שיר האהבה״ הביא אמירה חדשנית בביטוי הרצון והגעגוע לאהוב אשה, והשיר האחרון ״לך לך״ דיבר על היחסים וההבנה בין הורים לבניהם, הרי שהשיר החדש ״א יידישע פסטיבל״, מדבר על היחסים בין הנער המחפש את עצמו אל המערכת והממסד.

השיר מבטא את התחושה של רבים בדור הנוכחי, שעם כל החשיבות הגדולה שיש למערכת ולממסד, חשוב גם לראות שהמסגרת לא תשתלט מדאי על נפש האדם המבקשת גם בחירה אישית ועצמאית, והקשבה לקולה הפנימי והייחודי של הנשמה. ערכה של המערכת גדול ונחוץ, אך במקביל יש לתת לנפש האדם ולנשמתו מספיק מרחב עצמאי וחופשי, בכדי למצוא את הדרך אל בורא העולם במפגש אמיתי וחי.

הקליפ החדש הוא מקורי וחדשני ביותר, והוא ראשון מסוגו בעולם הקליפים. הוא נבנה כעמוד אינסטגרם רשמי של הפסטיבל, עם פוסטים, סטורי׳ז, לייקים, ותגובות של עוקבים. מלאכת מחשבת הוכנסה בבניית העמוד, והוא נותן תחושה מוחשית של צפייה בעמוד אינסטגרם פעיל ביותר. הקליפ מהווה כעין המשך לקליפ הקודם ׳לך לך׳, בו הסיפור מסתיים כאשר הנער מגיע אל הפסטיבל היהודי המעניק לו מרחב אישי מלא להתפתחות נפשו ונשמתו. הקליפ החדש צולם בו זמנית באותו מקום, כעמוד אינסטגרם של הפסטיבל, האוסף זכרונות ורגעים טובים מההווי בפסטיבל.

 

קרדיטים:

לחן מילים ושירה: מענדל ראטה
עיבוד מוזיקלי: יענקי כהן
הפקת הקליפ: עולם ומלואו הפקות
יח״צ: ישראל ברגר
עיצוב תמונה: שמעון רוכמן - sdr

תגובות

לא נמצאו תגובות חדשות
תוכן התגובה הינו שדה חובה.